Dyplom z „Kamishibai”

Przygoda z teatrem Kamishibai zaczęła się w Toruniu, gdzie oboje studiowaliśmy na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Szukając pomysłu na pracę dyplomową z Edukacji Artystycznej natknęłam się na tą niepopularną technikę teatru ilustracji i niemal od razu zafascynowała się tym tematem.

Na potrzeby dyplomu powstała pierwsza wersja ilustracji do baśni Braci Grimm pt. „Jaś i Małgosia”. Ilustracje te, kilka razu przerabiane i ulepszane są dostępne w naszym repertuarze spektaklowym, oraz można je nabyć w formie „Małego Teatrzyku” – naszej nietypowej książki obrazkowej. 🙂

Obrona odbyła się w ogrodzie Instytutu Intermediów przy ul. Mickiewicza w czerwcu 2014 r. Pogoda tego dnia akurat była piękna, upalna, tak więc komisja „usadzona” została na kocykach rozłożonych na trawie. Dzięki wsparciu mojego (wtedy) chłopaka Henryka spektaklowi w drewnianym teatrzyku towarzyszyły dźwięki marimby, a instrument ten  jest nieodłącznym elementem naszych spektakli po dzień dzisiejszy.

Ta „piknikowa” atmosfera spowodowała, że zupełnie nie stresowałam się tym, że jest to obrona dyplomu. Przyjemnie było opowiedzieć zebranym osobom bajkę siedząc na trawie w cieniu drzew – miałam wrażenie, że wszyscy zebrani czerpią z tej sytuacji niemałą przyjemność. Wśród widowni była co prawda tylko jedna mała Ala, reszta byli to dorośli – studenci i profesorowie. Ala jednak ratowała sytuację, i dzięki niej moja narracja nie była sztuczna, nie udawałam emocji podczas opowieści – skupiłam się bowiem na niej i w jej kierunku starałam się kierować słowa.

Obrona wyszła super, dostałam piątkę oraz życzenia powodzenia w działaniach z teatrzykiem, które się nam bardzo przydały! 🙂

SONY DSC

Pozostałe wydarzenia z 2014:

Kontynuuj zakupy