Festiwal ARTEfakty

W Pruszkowie 15.09.2018 odbywał się festiwal archeologiczny ARTEfakty. Wiele wydarzeń zlokalizowanych było w Muzeum Starożytnego Hutnictwa, oraz w pięknym Parku Potulickich, który rozciąga się tuż obok Muzeum właśnie. Były rekonstrukcje z prezentacją podstawowych zawodów starożytnych osadników, wiele pyszności do spróbowania przyrządzonych wg starożytnych receptur, przedziwne instrumenty, spektakle, pokazy a także gry i zabawy dla dużych i małych.

Wśród tych wszystkich atrakcji byliśmy i my – z naszą bajką pt. „Fibula” która to właśnie podczas festiwalu miała swoją publiczną premierę. Jako, że Staś był już mocno na wylocie opowieść poprowadziła inna Ania, a my przyjechaliśmy na Festiwal w charakterze obserwatorów.

To było ciekawe doświadczenie – do tej pory nie mieliśmy okazji oglądać naszej bajki przedstawianej przez kogoś innego. Opowieści towarzyszyły efekty dźwiękowe dodawane przez Anię przy użyciu różnych przedmiotów i instrumentów. Historia gładko popłynęła, a po bajce dzieci obejrzały i omówiły z Anią zawartość tajemniczych szuflad oraz układały wioskę hutniczą z przygotowanych przez nas puzzli. Nasza „Fibula” w ten sposób poszła w świat – zarówno ilustrowane karty jak i drewniany parawan został w muzeum i służy (mamy nadzieję) podczas oprowadzania po wystawie jako dodatkowa atrakcja dla najmłodszych zwiedzających.

Pozdrawiamy serdecznie Anię, której przyszło w udziale zmagać się z naszą „Fibulą”! 🙂

Pozostałe wydarzenia z 2018:

Kontynuuj zakupy