Mała Książka – Wielki Człowiek

Na zaproszenie Instytutu Książki mieliśmy przyjemność wziąć udział w Konferencji z okazji 5-lecia kampanii Mała książka – wielki człowiek, która odbyła się w listopadzie 2022 roku w Warszawie.

Kilka słów o kampanii od samych jej twórców:

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe „wyprawki czytelnicze”.

W ramach tego wydarzenia w gmachu Biblioteki Narodowej odbyły się spotkania ze znakomitymi gośćmi, wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne, które były okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat przyszłości i rozwoju czytelniczego projektu IK.

My podczas dwóch bloków warsztatowych zaprezentowaliśmy dzieciom spektakl pt. “Księżyc” autorstwa Dobrosławy Rafalskiej oraz przeprowadziliśmy warsztaty kreatywne. W naszych zajęciach uczestniczyli także pracownicy bibliotek, którzy obserwowali nasze działania i zadawali pytania. Mamy nadzieję, że udało nam się zaciekawić i zainspirować bibliotekarzy do korzystania z techniki Kamishibai w ich placówkach.

Co ciekawe cała konferencja była nagrywana i transmitowana online na stronie Instytutu Książki! Live streaming Proszę Państwa! 🙂

Kontynuuj zakupy