SPEKTAKLE I WARSZTATY DLA DZIECI

Ofertę Małego Teatru Ilustracji kierujemy szczególnie do dzieci w wieku 3-10 lat.

Najważniejszą częścią każdych naszych zajęć jest niepowtarzalny spektakl Małego Teatru Ilustracji.
Utwory dobieramy biorąc pod uwagę wiek uczestników zajęć i wielkość grupy. W repertuarze mamy baśnie, legendy oraz wiersze polskich autorów. Większość przedstawień ilustrujemy sami. Spektakle urozmaicamy grą na różnych nietypowych instrumentach takich jak marimba, duduk czy drumla.

Zapraszamy do zakładki REPERTUAR aby poznać dostępne tytuły przedstawień.

Po spektaklu angażujemy uczestników w artystyczne warsztaty kreatywne, związane tematycznie z przedstawieniem, rozwijające wyobraźnię dzieci, oraz umożliwiające swobodną wypowiedź plastyczną. Urządzamy też gry i zabawy – np. układamy wielkie puzzle, gramy w memory.
Dodatkowo możemy zabrać ze sobą maszynkę do robienia przypinek, którą maluchy uwielbiają. Dzięki niej możemy stworzyć uczestnikom pamiątkowe przypinki z ich własnym rysunkiem.
/ Zapytaj nas o koszt wykorzystania maszynki do przypinek. /

W zależności od czasu trwania spotkania z Małym Teatrem Ilustracji mamy opracowanych kilka scenariuszy zajęć:

 • zajęcia trwające ok. 60 minut – 15–20 dzieci (3–10 lat)
  Spektakl kamishibai z muzyką na żywo oraz warsztaty plastyczne związane z obejrzanym przedstawieniem.
 • sam spektakl ok. 30 minut – 15–40 dzieci (3–10 lat)
  Spektakl kamishibai z muzyką na żywo w pomieszczeniu lub w plenerze. Przy większej ilości widzów organizator powinien zapewnić nagłośnienie.
 • zajęcia warsztatowe – spektakl + warsztaty z tworzenia spektaklu + przedstawienie efektów pracy, 180 min – do 15 dzieci (6-10 lat)
  Podczas części warsztatowej wymyślamy i ilustrujemy z uczestnikami nową opowieść, nie brakuje także zabaw i gier kreatywnych w trakcie pracy nad ilustracjami. Powstałe podczas spotkania przedstawienie prezentujemy na koniec warsztatów rodzicom i opiekunom.

Uczestnictwo w warsztatach wykorzystujących technikę Kamishibai ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest pobudzanie dziecięcej wyobraźni. Spektakle ilustracji pogłębiają zainteresowanie dużych i małych literaturą, czytaniem i wymyślaniem własnych opowieści.

Tworzone przez nas ilustracje wciągają widzów w rozmaite światy. Obrazy na planszach powstają z dbałością o jak najwyższy poziom plastyczny. Chcemy aby nasze ilustracje zaskakiwały i uwrażliwiały odbiorców, „ożywały” w trakcie spektaklu.
Możemy pochwalić się uczestnictwem naszych ilustracji w wystawach w Polsce i za granicą oraz nagrodami w konkursach artystycznych, ilustratorskich.

Dodatkowe informacje techniczne dotyczące warsztatów:

 • Jednorazowo w warsztatach najlepiej gdy uczestniczy 15-20 osób, umożliwia nam to wtedy bezpośredni kontakt z każdym małym widzem, jednak mamy też doświadczenie w pracy z większymi grupami (cała klasa, grupa przedszkolna)
 • Jesteśmy mobilni – dojedziemy do każdego miejsca w Polsce, w naszym najbliższym zasięgu jest województwo mazowieckie i warmińsko-mazurskie, jednak dalsze wycieczki nie są nam straszne!
 • Chętnie współpracujemy z placówkami edukacyjno-kulturalnymi, takimi jak biblioteki, przedszkola, szkoły, domy kultury, księgarnie, muzea.
 • Organizujemy zajęcia także dla osób prywatnych na dowolną okoliczność: urodziny, dzień dziecka, itp.

Cenę zajęć określamy indywidualnie. Jest ona uzależniona od wielkości grupy, czasu trwania warsztatów. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego:

NAPISZ DO NAS W SPRAWIE WARSZTATÓW !

Kontynuuj zakupy